Konstancin-Jeziorna, Henryka Sienkiewicza

Działka (Budowlana) na sprzedaż
3 650 000 PLN
1 622,64 PLN/m2
  • Typ nieruchomości: Działka
  • Powierzchnia: 2 650 m2
  • Typ transakcji: sprzedaż
  • Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
  • Ulica: Henryka Sienkiewicza
  • Numer oferty : 123330
  • Cena : 3 650 000 PLN

Willa Muszka - niezwykła nieruchomość w sercu uzdrowiskowo - letniskowej części przedwojennego Konstancina.

LOKALIZACJA:

Niezwykła lokalizacja, uzdrowiskowo - letniskowa część przedwojennego Konstancina. Działka położona tuż przy deptaku i parku, w niewielkiej odległości od konstancińskich tężni.Przepiękna sceneria, przestrzeń wokół Willi zachowała układ przedwojennego osiedla willowego.

AKTUALNY STAN NIERUCHOMOŚCI:

Budynek projektu architekta Bronisława Czosnowskiego powstał w 1927. Atutem jest działka o powierzchni 2650 m2 otoczona starodrzewem i ozdobnymi krzewami. Od 1990 roku willa wpisana jest do rejestru zabytków. Willa, w obecnym stanie, rozłożona jest na 2 kondygnacjach. Willa jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków.

INFORMACJE NA TEMAT PLANOWANEJ MODERNIZACJI

MWKZ dopuścił możliwość rozbiórki willi pod warunkiem odtworzenia najbardziej charakterystycznych, identyfikujących ją elementów, w powiązaniu z bryłą projektowanego, nowego budynku. MWKZ zaznaczył, że nowa zabudowa na działce może być rozwiązana zgodnie z potrzebami inwestora i możliwościami uwarunkowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, z koniecznością stworzenia harmonijnej całości.
Przedstawiona obecnie koncepcja architektoniczna zakłada realizację obiektu będącego zmniejszoną kopią istniejącej willi w zakresie bryły, o funkcji pawilonu ogrodowego- pergoli, z ekspozycją rzeźb i roślin. Obiekt ten będzie formą przestrzenną z elementów aluminiowych bądź stalowych, z dodatkiem drewna, ze szklanymi pokryciami w partii dachu, ma zostać zlokalizowany, z pewnym przesunięciem względem obecnej lokalizacji willi, w linii zabudowy ulicy Sienkiewicza. W głębi działki planowana jest realizacja dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, w modernistycznej formie, o surowych elewacjach, wykończonych wysokiej jakości materiałami. Elewację budynku w tyle za pawilonem zaprojektowano jako stanowiące neutralne tło, duże przeszklenie obejmujące obie kondygnacje. Zamiar odtworzenia bryły zabytkowej willi w ażurowo- przeszklonej formie pawilonu ogrodowego stanowi oryginalną koncepcję, która pozwoli na identyfikację miejsca lokalizacji dawnej „Muszki”, pomimo nowego sposobu zagospodarowania działki po rozbiórce willi. Wobec powyższego przedstawione wstępnie rozwiązania projektowe zostały zaakceptowane.